top of page

Developeři zakládají novou asociaci.


Zdroj: Hospodářské noviny

Tuzemským developerům došla trpělivost. Mediální obraz jejich profese není dobrý. Několik z nich v čele s Karlín Group Belgičana Serge Borensteina se proto rozhodlo pověst realitních podnikatelů vylepšit. Osvětu hodlají šířit skrze novou asociaci.

A proč až nyní?

 

"Situace vyeskalovala. Je mnohem více slyšet o negativech, která developeři způsobují, než o pozitivech, která přinášejí," řekla Hana Samuelová z developerské společnosti Karlín Group. Název profese byl zneužit i v předvolebních kampaních, připomněla.

O názvu nové asociace se rozhodne v nejbližších týdnech. Zakládajících členů má být 15, ale podle Samuelové si platforma neklade za cíl být "exkluzivním klubem". Časem zpřístupní členství i mimopražským podnikatelům v developmentu. "Právě máme v oběhu stanovy a během léta bychom chtěli asociaci oficiálně představit," řekla HN Anna Ježková, spolumajitelka firmy Atkins a Langford Development. Tato společnost se na vzniku nové organizace podílí. Ježková se angažuje také v mezinárodním festivalu reSITE, který se zabývá urbanismem. Jeho čtvrtý ročník proběhne tento týden v Praze. V tuzemsku působí již 13. rokem Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Ta ale sdružuje širší okruh profesionálů, od developerů, realitních poradců přes advokátní kanceláře až po banky.

"ARTN je zaměřena na širokou skupinu profesionálů a my ji chceme pouze doplnit. Řešíme spíše investiční a developerské záležitosti," řekla Ježková. Nová asociace chce podle ní spolupracovat také se svými protějšky ve Francii a Anglii. A umožní členství i členům ARTN.

Comentários


bottom of page