top of page

Město zvažuje výkup pozemků od developerů.

Aktualizováno: 15. 2. 2019


Město by mohlo vykupovat pozemky v rozvojových územích, jako jsou železniční areály Praha-Bubny či nákladové nádraží Žižkov. Uvedl to náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice) v souvislosti se vznikem nového strategického

plánu města.

 

O miliónu metrů čtverečních železničního území v Bubnech se mluví dvě desetiletí jako o rozvojovém území. S výjimkou sporů o památkovou ochranu objektů buštěhradské dráhy a demolic a změny územního plánu se nestalo nic. Zahraniční zkušenosti prezentované nyní v Bubnech festivalem reSite ukázaly, že radnice musí rozvoj velkých území řídit. Proto je na místě podle slov Stropnického zvážit výkup pozemků a jejich prodej na menší projekty. "Není možné, aby jeden developer stavěl celé město," řekl Stropnický. V Bubnech se plánovala čtvrť nejméně pro pět tisíc lidí.

Dvě desetiletí jednání bez výsledku měla vést k obchodu s Bubny mezi developerskou skupinou Orco a CPI Radovana Vítka. CPI měla pozemky získat za podobnou cenu, za jakou je pořídilo Orco od státní Správy železniční a dopravní cesty. Šlo asi o 1,1 miliardy korun.


Mutace - Právo - Praha - střední Čechy

Comments


bottom of page