top of page
Britská Čtvrť XIV-družstevní.jpg

Adresa projektu: Praha 5 - Stodůlky

Prodej bytů spuštěn

Popis projektu

Britská čtvrť je rezidenční projekt vznikající v rámci nové městské části Západní Město v Praze 5 - Stodůlkách, která zde vzniká již od roku 2007. Etapa Britská Čtvrť XIII je již třináctou etapou tohoto mimořádně úspěšného projektu. Nabídne ve dvou nových domech 121 družstevních bytů s dispozicemi od 1+kk (28 m2) do 4+kk (119 m2). Mezi hlavní přednosti projektu patří především výborná dopravní dostupnost a široká nabídka služeb v blízkém okolí. 

 

Parkování se odehrává v garážích přímo pod domem. Ke každému bytu je možné pořídit vlastní garážové nebo parkovací stání, komoru nebo sklep. Těšit se můžete na vyšší standardy vybavení pro větší pohodlí a bezpečí, energetickou náročnost objektu v kategorii B a samozřejmostí budou bezbariérové přístupy.

Všechny předchozí etapy byly vyprodány ještě před dokončením výstavby a představují tak pro své obyvatele nejen výbornou volbu vlastního bydlení, ale i bezpečnou investici. Již v současné době zde mohou místní obyvatelé využívat nové obchody a služby, odpočinkové zóny a hřiště pro malé i velké. Jen málokterý rezidenční projekt v Praze se může pochlubit vlastním vstupem do metra a především kultivovaným okolím plným zeleně a krásné architektury, ve kterém přibývají stále nové obchody a služby.

 

Právě taková je Britská čtvrť – příjemná a moderní, připravena stát se vaším novým domovem a místem, kam se budete rádi vracet.

Popis lokality

Britská čtvrť je součástí Západního města, které vzniká již od roku 2007 v blízkosti metra Stodůlky. Západní Město lze lokalizovat územím Prahy 13, resp. čtvrtí pražských Stodůlek. Jedná se o území bývalé zemědělské krajiny, které je obklopeno malými obcemi a především spoustou zeleně v podobě luk a strání. Inspiraci pro vybudování tvůrci Západního Města čerpali v zahraničí, kde je běžné, že se zcela přirozeným způsobem prolíná život místních obyvatel (rezidentů) se životem lidí, kteří do dané lokality dojíždějí za prací. Tento princip umožňuje celodenní aktivní využití lokality jak pro práci, tak rekreaci.

Jde o novou čtvrť, ve které naleznete jak kancelářské budovy City West, tak byty v obytných domech Britské čtvrti. To vše je již nyní doplněno komerčními prostory, díky nimž mají návštěvníci i obyvatelé zajištěny potřebné služby. V Západním Městě vzniká zelení lemované centrální náměstí, které bude spolu s centrálním parkem jedinečným místem pro setkávání s rodinou, přáteli či obchodními partnery. Unikátnost a architektonickou výjimečnost Západního Města zdůrazňuje dominanta administrativní části City West, kterou je desetipodlažní objekt ve tvaru diamantu.

 

Výborná dopravní dostupnost

Britská čtvrť má výbornou dopravní dostupnost. Předností je rychlé napojení na důležité dopravní tepny ul. Jeremiášova a Rozvadovská spojka navazující na Pražský okruh a plzeňskou dálnici D5. Na letišti Václava Havla jste za chvíli a i díky přímé vazbě na stanici metra trasy B přímo z náměstí jste za pár minut v samém centru Prahy. 

Nabídka služeb v blízkém okolí

Velkou výhodou tohoto projektu jsou nově vznikající služby na novém náměstí, které se nachází v rámci projektu. Zde již nyní můžete nalézt prodejnu Billa, výbornou restauraci Kolkovna, Sushi bar, drogerii DM či pobočku a bankomat Komerční Banky. Pouhých 5 minut chůze je také známé nákupní centrum Avion s obchody jako je Tesco, IKEA, Jysk, A3 sport, Takko Fashion, Datart a další. Automobilem se do 5 minut pohodlně dostanete také do hypermarketu Globus, prodejny a benzínové pumpy Makro, Baumaxu, Aska prodejny Billa či nákupního centra Metropole Zličín, kde naleznete další širokou nabídku služeb včetně kina či supermarketu Albert.

Galerie

bottom of page