top of page
Barrandov_HI_C7_V2.jpg

Adresa projektu: Praha 5, ul. Hugo Hasse

Vyprodáno

Popis projektu:

V další etapě rozsáhlého projektu na Barrandově s názvem Kaskády Barrandov XI vznikly nové byty do družstevního vlastnictví. Kaskády Barrandov XI tvoří jeden objekt o celkovém počtu 110 nových družstevních bytů o dispozicích 1+kk (od 39 m2) až po prostornější 4+kk (do 120 m2). 

Popis lokality:

Jedním z velkých benefitů pražského Barrandova je blízkost unikátního přírodního parku Prokopské údolí. To je protkáno cyklostezkami, lesními cestami a velkými plochami zeleně, které jsou již dlouhá léta oblíbeným místem odpočinku Pražanů. Barrandov svým obyvatelům nabízí kompletní občanskou vybavenost a plnohodnotnou městskou infrastrukturu v podobě škol, školek, zdravotnických zařízení, úřadů nebo obchodů. Velkým bonusem je třeba i celoročně otevřený aquapark. Dopravní dostupnost lokality s centrem zajištuje několik tramvajových linek, které v pravidelných intervalech jezdí na Smíchovské nádraží (12 min) i na Václavské náměstí (20 min).

Barrandov je poměrně mladou čtvrtí, jejíž historie se začala teprve psát až ve 20. letech 20. století.  V 80. letech bylo v blízkosti filmových ateliérů postaveno nové sídliště, v 90. let přibyly v lokalitě další bytové domy a výstavba pokračovala i v následujících letech současného století. Atraktivitu bydlení v oblasti Barrandova výrazně podpořila i výstavba tramvajové trati, která zajistila této lokalitě bezproblémové spojení s centrem Prahy. Dnes patří Barrandov mezi tzv. dobré pražské adresy pro spokojený plnohodnotný moderní městský život.

Galerie

bottom of page