top of page
Barrandov_J,K_C5_2.jpg

Adresa projektu: Praha 5, Barrandov

Prodej bytů spuštěn

Popis projektu:

Na pražském Barrandově vzniká nový rezidenční komplex nazvaný Kaskády Barrandov. Jedná se o několik rezidenčních budov a v rámci plánované výstavby vznikne také nové centrální náměstí. Ke stávajícím obchodům a službám tak zde přibydou další, které ještě rozšíří možnosti a zkvalitní život všech rezidentů. Pro ještě lepší dopravní dostupnost bude prodloužena stávající tramvajová trať a první z nových zastávek se stane součástí tohoto náměstí.

 

Další etapa projektu s názvem Kaskády Barrandov XIV nabízí nové byty do družstevního vlastnictví a navazuje na předchozí dvě úspěšné družstevní etapy v této lokalitě. Kaskády Barrandov XIV tvoří dva rezidenční domy o celkovém počtu 138 nových družstevních bytů o dispozicích 1+kk (od 22 m2) až po prostornější 4+kk (do 113 m2). Každý je nabízen s možností variabilního řešení prostoru. Garážová stání jsou připravena přímo pod domem. Na byty se poskytuje nadstandardní záruka 3 roky a celý dům bude proveden ve velmi úsporné energetické třídě B. 

Popis lokality:

Jedním z velkých benefitů pražského Barrandova je blízkost unikátního přírodního parku Prokopské údolí. To je protkáno cyklostezkami, lesními cestami a velkými plochami zeleně, které jsou již dlouhá léta oblíbeným místem odpočinku Pražanů. Barrandov svým obyvatelům nabízí kompletní občanskou vybavenost a plnohodnotnou městskou infrastrukturu v podobě škol, školek, zdravotnických zařízení, úřadů nebo obchodů. Velkým bonusem je třeba i celoročně otevřený aquapark. Dopravní dostupnost lokality s centrem zajištuje několik tramvajových linek, které v pravidelných intervalech jezdí na Smíchovské nádraží (12 min) i na Václavské náměstí (20 min).

Barrandov je poměrně mladou čtvrtí, jejíž historie se začala teprve psát až ve 20. letech 20. století.  V 80. letech bylo v blízkosti filmových ateliérů postaveno nové sídliště, v 90. let přibyly v lokalitě další bytové domy a výstavba pokračovala i v následujících letech současného století. Atraktivitu bydlení v oblasti Barrandova výrazně podpořila i výstavba tramvajové trati, která zajistila této lokalitě bezproblémové spojení s centrem Prahy. Dnes patří Barrandov mezi tzv. dobré pražské adresy pro spokojený plnohodnotný moderní městský život.

Galerie

bottom of page