top of page

Kdo nabízí hypotéky pod 2 procenta? Nově se připojila i Česká spořitelna


Zdroj: finparada.cz

Jde o akci, která potrvá do 12. dubna 2015. Sazby pod dvě procenta nabízejí u některých svých hypoték či refinancování hypotéky a u některých fixací i další banky, a to UniCredit Bank, Wüstenrot hypoteční banka, Equa bank, Komerční banka a mBank.

 

V současném období nízkých úrokových sazeb u hypoték jdou některé banky

v nabídce i pod dvě procenta ročně. K několika takovým bankám se dnes přidala

i Česká spořitelna. Již dříve sazbu pod dvě procenta nabízely a v současnosti ještě nabízejí UniCredit Bank, Wüstenrot hypoteční banka, Equa bank, Komerční banka

a mBank. Sazbu pod dvě procenta můžete ještě najít i u dalších bank, ale jen

u variabilních sazeb, které však nejsou pro klienta tolik výhodné, protože nemá zaručeno, že se sazba po nějakou dobu nezmění, což naopak u fixních sazeb garantováno je.


Česká spořitelna ode dneška nabízí Hypotéku ČS s pevnou úrokovou sazbou od 1,99 % p. a. Akční sazba platí do 12. dubna 2015 a vztahuje se na hypotéky až do 90 % hodnoty nemovitosti, které mají splatnost 20 let a více let a klienti si k nim sjednají pojištění schopnosti splácet a platí je z aktivního účtu u České spořitelny. Vedle této nabídky mohou lidé i nadále využít hypotéku s proměnnou úrokovou sazbou, která začíná už na 1,85 % p. a.


Aktuální situace na trhu společně s našimi dalšími akcemi a doprovodnými službami jako například mimořádné splátky či odhad nemovitosti zdarma dělají

z Hypotéky České spořitelny velmi zajímavý produkt. Kromě svého původního poslání, tedy dlouhodobého financování bydlení, se stává i zdrojem pro krátkodobější financování, které slouží například při stěhování k překlenutí časového nesouladu mezi koupí nové nemovitosti a prodejem té stávající.

A protože ceny nemovitostí jsou teď příznivé a nízké sazby na trhu nenahrávají nejatraktivnějšímu zhodnocení na depozitních produktech, využívají je naši klienti často také jako investici," řekla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.


Do čeho se teď v oblasti realit vyplatí investovat?

Pohled na ceny jednotlivých druhů nemovitostí a jejich očekávaný vývoj v roce 2015 představuje Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny: "Správná doba na investování do nemovitostí, kterou podtrhuje mimo jiné i očekávaný vývoj kurzu koruny, stále přetrvává. Dá se očekávat, že ceny v budoucnu opět porostou, a aby se investice vyplatila, je důležité si vybrat tu správnou nemovitost. Nejvíce se budou zvedat ceny stavebních pozemků a bytů

v osobním vlastnictví, mírný nárůst se předpokládá i u rodinných domů a družstevního bydlení. Ceny chalup a ceny za pronájem se budou držet na stávající úrovni."


Aktuální nabídka bank v oblasti hypoték, kde se objevuje úroková sazba menší než 2 % p.a.


UniCredit Bank

Hypoteční úvěr Individual do 85 % - u fixace na 2 roky sazba začíná na 1,99 % p.a, u fixací na 3 roky a 5 let začíná již na 1,69 % p.a. Kromě uvedených fixací nabízí banka i roční a desetiletou fixaci, kde je sazba vyšší.

Hypotéka TWIN do 85 % - u fixace na 3 roky a 5 let sazba začíná na 1,81 % p.a. Kromě uvedených fixací nabízí banka i roční, dvouletou a desetiletou fixaci, kde je ale sazba vyšší.

Hypotéka FLEXI do 85 % - u fixace na 3 roky a 5 let sazba začíná na 1,96 % p.a. Kromě uvedených fixací nabízí banka i roční, dvouletou a desetiletou fixaci, kde je ale sazba vyšší.


Wüstenrot hypoteční banka

Hypotéka Refin do 70 % - pro fixaci 3 roky začíná sazba za stanovených podmínek od 1,74 % p.a. a pro fixaci 5 let na 1,79 % p.a.

Hypotéka Wüstenrot do 70 % - pro fixaci 3 roky a 5 let začíná sazba za stanovených podmínek od 1,84 % p.a. a pro fixaci 5 let na 1,89 % p.a. Kromě uvedených fixací nabízí banka i roční, dvouletou a desetiletou fixaci, kde je ale sazba vyšší.


Equa bank

Refinancování hypotéky - pro fixaci 3 roky a 5 let sazba u Equa bank činí 1,99 % p.a.


Komerční banka

Hypoteční úvěr Klasik, Flexibilní hypotéka Klasik - pro fixaci 3, 4 roky a 5 let sazba činí 1,99 % p.a. Kromě uvedených fixací nabízí banka i roční, dvouletou, šestiletou, sedmiletou, osmiletou, devítiletou, desetiletou a patnáctiletou fixaci, kde je ale sazba vyšší.


mBank

mHypotéka Light 51 % - 90 % - pro fixaci 3 roky sazba činí 1,84 % p.a. Kromě uvedených fixací nabízí banka i roční, dvouletou, čtyřletou a pětiletou fixaci, kde je ale sazba vyšší.


Sazby jsou platné k 16.2.2015 (kromě České spořitelny, u níž je sazba platná k 23.2.2015)

Comments


bottom of page