top of page

Novinky stavebních spořitelen na začátku října: prodloužené akce, nové sazby i nový produkt


Co pro nás připravily stavební spořitelny na začátku října?

 

ČMSS prodloužila do konce roku několik akcí a změnila úrokové sazby a pásma u překlenovacího úvěru Tophypo, Modrá pyramida přišla s akcí Prémie 2 000 Kč a mění úrokové sazby u překlenovacího úvěru Rychloúvěr pro nové smlouvy, Raiffeisen stavební spořitelna změnila úrokové sazby u překlenovacích úvěrů HYPOsplátka a HYPOsplátka Plus a Wüstenrot stavební spořitelna přišla s novým překlenovacím úvěrem ProBydlení.


ČMSS

ČMSS prodloužila nabídku u Bonusového vkladu do 31. prosince 2014. Původní datum ukončení akce bylo 30. září 2014. Jde o bonus 1 % z jednorázového vkladu 50 000 Kč a více, roční úrokovou sazbu vkladů 1 % a vedení účtu první 2 roky zdarma.

Stavební spořitelna stejným způsobem protáhla dobu platnosti ze 30. září na konec prosince u dalších akcí, a to u stavebního spoření pro děti, kde akce spočívá ve slevě z úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření a vedení účtu zdarma pro dítě spořicího rodiče, a dále u překlenovacích úvěrů typu TOP, kde se platí za zpracování úhrada ve výši 1 000 Kč.

U překlenovacího úvěru Tophypo ČMSS změnila úrokovou sazbu na 2,90 % p.a (bylo 3,20 % p.a.) a zároveň změnila první dvě pásma z pohledu objemu úvěru. Nově jsou hranice u prvního a druhého pásma nastaveny takto: 1. pásmo do 0,899 mil. Kč (dříve bylo do 0,999 mil. Kč) 2. pásmo 0,9 - 1,999 mil. Kč (dříve bylo 1 - 1,999 mil. Kč) Srovnávací kalkulačku stavebního spoření najdete zde

Modrá pyramida

Modrá pyramida přišla s novou akcí s názvem Prémie 2 000 Kč, při které klient získává prémii na účet stavebního spoření ve výši úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření ve výši max. 2 000 Kč, pokud uzavře novou smlouvu o stavebním spoření v v akci a ve stanovené lhůtě pro vložení prostředků vloží na účet min. 2 000 Kč.

Zvýhodněné úročení zůstatku akce Prémie 2 000 Kč: Pro pásmo zůstatku Úročení tarifu Optimal Úrokový bonus od 0 Kč do 500 000 Kč (vč.) 1 % p.a. + 0,7 % p.a. více než 500 000 Kč 1 % p.a. + 0,0 % p.a. Pozn: podmínkou přiznání sazby je, že součet všech vkladů klienta v každém ukončeném kalendářním roce je roven min. 0,5 % z cílové částky za každý ukončený měsíc daného roku, po který byla Akce na smlouvě platná.

Modrá pyramida dále mění úrokové sazby u překlenovacího úvěru Rychloúvěr na 5,49 % p.a (bylo 6,14 % p.a.), a to pro žádosti podepsané v době od 29. 9. do 31. 10. 2014 a zároveň doručené na centrálu Modré pyramidy nejpozději do 7. 11. 2014.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna změnila úrokové sazby u překlenovacích úvěrů HYPOsplátka na 3,40 % p.a. (dříve 3,60 % p.a.) pro 0% - 10% zůstatek na účtu stavebního spoření z cílové částky pro tarif S 141, U143 a 3,20 % p.a. (dříve 3,40 % p.a.) pro podíl od 10 % včetně (podíl zůstatku na účtu stavebního spoření z cílové částky) pro tarif S 141, U143.

U překlenovacích úvěrů HYPOsplátka plus se sazby změnily na 2,8 % p.a. (dříve 3,10 % p.a.) pro jakýkoliv podíl zůstatku na účtu stavebního spoření z cílové částky pro tarif S 141, U143.

Překlenovací úvěr REKOpůjčka je nově poskytován až do výše 700 000 Kč bez zajištění (dříve byl limit pro půjčku bez zajištění 500 000 Kč).

Srovnávací kalkulačku úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů najdete zde

Wüstenrot stavební spořitelna

Wüstenrot stavební spořitelna přišla s novým překlenovacím úvěrem ProBydlení.

Novinkou Půjčky ProBydlení je konstantní splátka po celou dobu splácení úvěru a volitelná doba splatnosti. U Půjčky ProBydlení Expres si klient může zvolit dobu splatnosti 6 nebo 8 let. Pomalejší Půjčka ProBydlení nabízí dobu splácení 12, 14 nebo 18 let. Podle svých finančních možností si klient může vybrat výši měsíční splátky a podle toho kratší či delší dobu splácení.

Bez zajištění poskytuje stavební spořitelna Půjčku ProBydlení do výše 500 000 korun, manželům pak až na částku 700 000 korun. Zajištění zástavním právem k nemovitosti je požadováno u úvěrů nad 900 000 korun.

Při sjednání do konce roku je Půjčka ProBydlení bez poplatků. K překlenovacímu úvěru může klient získat navíc i státní podporu stavebního spoření až 2 000 korun ročně.

Na pořízení družstevního bydlení je však Půjčka ProBydlení poskytována bez zajištění nemovitostí až do výše 2 miliony korun.

Účel použití

Půjčka ProBydlení je výhodná pro financování oprav a rekonstrukcí bydlení. Umožňuje financovat i vybavení na míru, tj. pořízení a montáž kuchyňské linky včetně spotřebičů a osvětlení, vybavení šaten či předsíní vestavěnými skříněmi, zařízení koupelny apod. V kombinaci s hypotékou je vhodnou formou dofinancování koupě nebo výstavby bytu nebo domu.

Rychlý úvěr - vyřízení do 24 hodin

V souvislosti se zavedením Půjčky ProBydlení upravila stavební spořitelna Wüstenrot systém elektronického zpracování úvěrů Rychlý úvěr, který dnes umožňuje schválení úvěru do 24 hodin.

Novou Půjčku ProBydlení představuje Wüstenrot veřejnosti v reklamní kampani v televizi, na internetu a na billboardech. Kampaň běží od 13. října do konce listopadu v televizi formou 30s a 15s spotů režírovaných Romanem Valentem a natočených kameramanem Dušanem Hussarem v produkci Armada Films. Od stejného data se objeví OOH a on-line podpora ve formě bannerů, flashí, brandingů a ilayerů. Kampaň připravila reklamní agentura Scholz&Friends Praha, mediální nákup zajistily Omnicom Media Group a ZenithOptimedia, PR podporu má na starosti Publicis PR.

Další změny

Stavební spořitelna do své nabídky opět zařadila produkty pro děti a mladé do 18 let: Wüstenrot Kamarád+ a Wüstenrot Kamarád.

Dále přistoupila ke změně úrokových sazeb z vkladu a úvěru ze stavebního spoření následovně:

Tarifní varianta Úroková sazba z úspor Úroková sazba z úvěru spořicí 1 % p.a. 3,99 % p.a. úvěrová 0,1 % p.a. 2,99 % p.a.

bottom of page