top of page
9-3.jpg

Praha – Britská čtvrť VII

Popis projektu

Britská čtvrť je rezidenční projekt vznikající v rámci nové městské části Západní Město na Praze 5 - Stodůlkách.


Jen málokterý rezidenční projekt v Praze se může pochlubit vlastním vstupem do metra a především kultivovaným okolím plným zeleně a krásné architektury, ve kterém přibývají nové obchody a služby. Právě taková je Britská čtvrť – příjemná a moderní, připravena stát se vaším novým domovem a místem, kam se budete rádi vracet.


Mezi hlavní přednosti projektu patří především:

Výborná dopravní dostupnost

Britská čtvrť je výborně dostupným projektem. Vymezují ji známé dopravní tepny Jeremiášova a Rozvadovská spojka, která navazuje na Pražský okruh a plzeňskou dálnici D5. Výborně dostupné je také letiště Ruzyně a centrum Prahy, a to i díky vlastní stanici metra trasy "B", která je umístěna přímo na náměstí.

Nabídka služeb v blízkém okolí

Velkou výhodou tohoto projektu jsou nově vznikající služby na novém náměstí, které se nachází v bezprostřední blízkosti. Zde již nyní můžete nalézt prodejnu Billa, výbornou restauraci Kolkovna, Sushi bar, drogerii DM či pobočku a bankomat Komerční Banky. Pouhých 5 minut chůze je také známé nákupní centrum Avion s obchody jako je Tesco, IKEA, Jysk, A3 sport, Takko Fashion, Datart a další. Automobilem se do 5 minut pohodlně dostanete také do hypermarketu Globus, prodejny a benzínové pumpy Makro, Baumaxu, Aska prodejny Billa či nákupního centra Metropole Zličín, kde naleznete další širokou nabídku služeb včetně kina či supermarketu Interspar.

Britská čtvrť je součástí Západního města, které vzniká již od roku 2007 v blízkosti metra Stodůlky. Britská čtvrť je mimořádně úspěšný projekt evropské kvality, jehož všechny předchozí etapy byly vyprodány ještě před dokončením výstavby a představují tak pro své obyvatele nejen výbornou volbu vlastního bydlení, ale i bezpečnou investici. Již v současné době zde mohou místní obyvatelé využívat nové obchody a služby, odpočinkové zóny a hřiště pro malé i velké.

Popis lokality

Západní Město lze lokalizovat územím Prahy 13, resp. čtvrtí pražských Stodůlek. Jedná se o území bývalé zemědělské krajiny, které je obklopeno malými obcemi a především spoustou zeleně v podobě luk a strání. Inspiraci pro vybudování Západního Města jsme čerpali v zahraničí, kde je běžné, že se zcela přirozeným způsobem prolíná život místních obyvatel (rezidentů) se životem lidí, kteří do dané lokality dojíždějí za prací. Tento princip umožňuje celodenní aktivní využití lokality jak pro práci, tak rekreaci.

Jde o novou čtvrť, ve které naleznete jak kancelářské budovy City West, tak byty v obytných domech Britské čtvrti. To vše je již nyní doplněno komerčními prostory, díky nimž mají návštěvníci i obyvatelé zajištěny potřebné služby. V Západním Městě vzniká zelení lemované centrální náměstí, které bude spolu s centrálním parkem jedinečným místem pro setkávání s rodinou, přáteli či obchodními partnery. Unikátnost a architektonickou výjimečnost Západního Města zdůrazňuje dominanta administrativní části City West, kterou je desetipodlažní objekt ve tvaru diamantu.
 
Západní Město je výborně dostupnou lokalitou. Vymezují ji známé dopravní tepny Jeremiášova a Rozvadovská spojka, která navazuje na Pražský okruh a plzeňskou dálnici D5. Výborně dostupné je také letiště Ruzyně a centrum Prahy, a to i díky vlastní stanici metra trasy "B", která je umístěna přímo na náměstí. 5 minut chůze je také známé nákupní centrum Zličín s obchody jako je Tesco, IKEA, A3 sport, Takko Fashion, Datart a další.

Popis vzorového bytu:

Vzorový byt, který jsme pro vás připravili v rámci našeho projektu Britská čtvrť, je standardně dispozičně řešené 3+kk, které reálně ilustruje, jak může vypadat bydlení v oblíbené lokalitě Prahy 5. Novinkou je pak nový vzorový byt, který pak ilustruje standardně dispozičně řešené 2+kk.

Galerie

bottom of page